Večerní rodinné konstelace

Průvodce: Jan Krejčiřík

Rodinu lze vnímat jako systém vztahů s lidmi, k nimž neoddělitelně patříme. Mezilidská zranění a chybějící články či prohozené role v rodině jsou příkladem příčin problémů, které lze konstelováním odhalit a napravit.

Rodinných konstelací se lze zúčastnit ve třech základních rolích:

1) jako pozorovatel (například při první návštěvě);

2) jako klient, který si chce postavit náhled na situaci („chci se podívat na...“);

3) jako klient, který přichází s konkrétní zakázkou („chci vyřešit či zlepšit...“)

Pokud si stavíte náhled či řešíte konkrétní zakázku, je dobré znát těžké osudy v rodině pro čtyři poslední generace (vy, rodiče, prarodiče a praprarodiče). Ideální je přinést graficky zpracovaný genogram s těžkými osudy. Potřebujete-li inspiraci jak na to, obraťte se na Jana Krejčiříka (724 714 188).

Samotná konstelace probíhá tak, že sdělíte své zadání a dle pokynů průvodce si vyberete z přítomné skupiny zástupce za členy rodiny a rozestavíte je v prostoru. Jakmile zástupci převezmou role v konstelaci, začnou zároveň přebírat i pocity těch které reprezentují. Díky tomu je možné „konstelovat“ jasný obraz o sledovaném systému a postupně uvolňovat bloky, které se v něm ukazují. Dochází při tom i k pochopením příčin vnitřních křivd, které se tímto procesem zmírňují. Konstelace zpravidla končí ve chvíli, kdy je nalezeno dobré řešení a systém je blíže rovnovážnému stavu, než byl na začátku konstelace. Dopad do reálného života se může projevit téměř okamžitě i s určitým zpožděním v řádu týdnů či měsíců.

Náhled dokumentu: Těžké osudy v rodině a Genogram

Náhled dokumentu: Prohlášení sebeodpovědnosti

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Vyberte si z vypsaných termínů

  • 31.07.2024 Praha 8 - Karlín 16:30-20:30 h
  • 14.08.2024 Brno 16:30-20:30 h
  • 28.08.2024 Praha 8 - Karlín 16:30-20:30 h
  • 1 700 Kč

Analýza skryté dynamiky firmy

Firemní vize, hodnoty a kultura